KALICI ESERLER

VAN ERCİŞ NEZAHAT ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU

İZZET KELEŞ / OKUL MÜDÜRÜ

geri dön

2013 -2014 eğitim öğretim yılında okulumuz IC Vakfı tarafından yapılmıştır. Yapıldıktan sonra Okulumuza, konumu Ankara’da bulunan IC HOLDİNG Yönetim Kurulu Sayın İbrahim Çeçen Bey’in eşi Değerli büyüğümüz Nezahat Çeçen hanımın ismi verilmiştir. Okulumuz, sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan insani değerli yüksek karakterli çocuklar yetiştirmeye devam etmektedir. Bu misyon çerçevesinde ise öğrencilerimiz öğretmenlerinin destekleri ile bir çok etkinliklerde ve yapılan yarışmalarda da başarılara imza atmışlardır. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir. Etkinlik olarak Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğüne ziyarette bulunduk. Sevgi ve şefkate muhtaç bireylerle görüştük. Onlara ikramlarda bulunduk. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili birçok oyun ve etkinlik düzenlendi. Yarışmalar yapıldı. Yarışmalarda birinci olan öğrenciler ödüllendirildi. Ders dışı etkinlikler düzenlendi. Sınıflar arası futbol ve mendil kapmaca yarışmaları düzenlendi. Futbolda birinci olan sınıfa madalya ve kupa verildi. Mendil kapmaca yarışmasında birinci olan sınıfa da madalyalar verildi. İlçe genelinde yapılan futbol turnuvasında okulumuz ilçe birincisi olarak kupayı aldı. Belirli Gün ve Haftalarla ilgili ilçe genelinde yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında derecelere girildi. Okulumuzda ayrıca Survivor yarışmaları düzenlendi. Çok heyecanlı geçen yarışmada birinci olan sınıfa madalyalar verildi.

VAN ERCİŞ NEZAHAT ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU RESMİ AÇILIŞINI MEB BAKANI ÖMER DİNÇER YAPTI

Van Erciş Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu’nun resmi açılışı 8 Haziran 2012 tarihinde gerçekleşti. Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu açılış kurdelesi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Van Valisi Münir Karaloğlu, Treysan Sanayi Grup Başkanı Mehmet Dönmez ve davetliler tarafından kesildi. Okulu gezen MEB Ömer Dinçer’in çocuklara karnelerini dağıtmasının ardından Mehmet Dönmez çocuklarla tatil sevincini paylaştı.


 

GALERİ