}

KURUCUMUZUN MESAJI

Kurucumuzun Mesajı

İbrahim Çeçen' den Mesaj

Bu ülkenin yetiştirmiş olduğu bir iş adamı olarak, ülkeme sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet vermek ve bir anlamda bu topraklara borcumu ödemek yükümlülüğü ve zorunluluğu fikrini daima yüreğimde taşıdım. Bu sorumluluk duygusu ile ülkeme yapılacak en önemli ve anlamlı yatırımın, “Eğitime verilen destek olduğu” kanaatinden yola çıkarak, 1984 yılından günümüze kadar 10.000 den fazla öğrenciye karşılıksız burs verme mutluluğunu yaşadım.

Ülkemin eğitim ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmek, hayatımın her döneminde önem verdiğim bir konu oldu. 1998 yılında ikinci okulum olan 16 derslikli İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu’nun temel atma töreni için Ağrı’ya gittiğimde o günkü Milliyet gazetesi “Türkiye’nin en fakir ili, kişi başına düşen 550 Dolar gelirle Ağrı ilimizdir,”diye manşetten bir haber yayımlamıştı. Bu haber beni üzmüş ve çok etkilemişti. Bu nedenle, hem doğduğum yer olan hem de Türkiye’nin imkanları en kısıtlı illerinden olan Ağrı’yı pilot bölge olarak seçtim.

Bu faaliyetlerin kurumsal bir yapı altında devam ettirmenin daha yararlı ve verimli olacağını düşünerek, 2004 yılında İbrahim Çeçen Vakfı’nı kurdum.


İbrahim Çeçen 
IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı 
IC Vakfı Kurucusu