PROJELER

KÖY OKULLARI YARDIM PROJESİ

KÖY OKULLARI YARDIM PROJESİ

geri dön

IC VAKFI’NDAN AĞRI İLKOKULLARI’NA DESTEK

IC Vakfı, Ağrı’nın köy okullarına desteklere bir yenisini daha ekledi. Öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerden seçilen ve toplama köy okullarına hizmet veren, Ağrı Merkez ve Hamur, Tutak, Eleşkirt ve Diyadin’e bağlı toplam 10 ilkokulun 2000 öğrencisine, IC Vakfı tarafından bot, mont, atkı, bere gibi kışlık kıyafetler hediye edilmiştir. IC Vakfı Müdürü Meral Dinçer, Dilek Şahin, IC Holding’den Gürkan Yıldırım, AİÇÜ Genel Sekreteri Ali Balkıs, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun ve THY İstasyon Müdürü Cafer Cansi’nin de bulunduğu heyet, okulları ziyaret ederek dağıtıma eşlik etmiştir.

Köy Okulları öğrencileri ve vefakar öğretmenleri ile duygusal anların yaşandığı ziyaretlerde hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Ağrı’da binlerce öğrenci kendilerini sıcak tutacak mont, bot, bere, atkı ve eldivene kavuştu. IC Vakfı kış koşullarında okullarına zor şartlarda giden çocuklara yardım edilmesi için seferber oldu. 

İbrahim Çeçen Vakfı tarafından gerçekleştirilen bu etkinlikte; Yazılı İlköğretim Ve Ortaokulu, Tutak Karaağaç İlköğretim Ve Ortaokulu, Hamur Seyithanbey Köyü İlköğretim Okulu, Mehmet Şerafettin Yaltkaya İlköğretim Ve Ortaokulu, Ozanlar Yatılı Bölge Okulu Karasu İlköğretim Ve Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim ve Ortaokulu, Ağrı Eliaçık Köyü İlköğretim Okulu, Gültepe İlkokulu tek tek gezilerek mont - bot ve atkı - bere seti öğrencilere hediye edildi.