PROJELER

İLAÇ VE ZEHİR PROJESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

geri dön

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Kulübü, İlaç ve Zehir Projesi’ni başarıyla tamamladı. İbrahim Çeçen (IC) Vakfı tarafından desteklenen projede Üniversite’de açılan stantlarla Üniversite personeline ve öğrencilerine ilaçların doğru kullanımı,  yanlış ilaç kullanımının neden olduğu sağlık sorunları ve gereksiz ilaç kullanımının oluşturduğu ekonomik kayıplar hakkında bilgi verildi.

Ayrıca, Ağrı İl Merkezinde bulunan Ahmet Alagöz, Balıksu, Çukuralan,  Kazım Karabekir ve Yücekapı Ortaokullarına farklı günlerde bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirildi. Öğrencilere kişisel temizlik, sağlıklı beslenme, ilaçların doğru kullanımı ve ilaçlarla ilgili dikkat edilmesi gereken konular hakkında detaylı bilgi verildi.

Eczacılık Fakültesi’nin de tanıtıldığı ziyaretlerde, ortaokul öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her okula Proje çerçevesinde alınan 100’er kitap hediye edildi. Kulüp öğrencileri, çocuklarla yakından ilgilenerek çocuklar arasında birçok konuda farkındalık oluşmasına sağladılar.