IC VAKFI’NDA E TİCARET EĞİTİMİ

IC VAKFI’NDA E TİCARET EĞİTİMİ

geri dön

Üniversitemizde günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan e-ticaret girişimciliği ve kariyer fırsatlarının ele alındığı “Genç Girişimciler İçin E-Ticaret” eğitimi verilmeye başlandı.

Üniversitemiz merkezi yerleşkedeki IC Vakfı Binasında Üniversitemizin ev sahipliğinde, IC Vakfı ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) katkılarıyla düzenlenen Genç Girişimciler İçin E-Ticaret Eğitimine, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK, SERKA Ağrı İl Temsilcisi Gökhan ÖZİNCE, IC Vakfı Ağrı İl Temsilcisi Güven KARAKAYA, akademisyenler ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Üç gün boyunca devam edecek eğitimde, genç girişimcilik ve girişimcilikte kariyer fırsatları, dijitalleşme ve iş fikri geliştirme, yaratıcılık, inovasyon ve e–ticaretle değer yaratma yollarının keşfi, genç girişimciler için iş modelleri, iş planlama ve kendi işini kurma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar, iş döngüsü, muhasebe, maliyet ve karlılık, fikri mülkiyet, marka ve patent, e-ticaret iş modelleri, e-ticaret ekosistemleri, e-ticaret siteleri, e-ticarette dikkat edilmesi gereken hususlar, satış sonrası dikkat edilmesi gerekenler, dijital reklam türleri ve yönetimi ve lojistik planlama konuları ele alınmaktadır.