IC VAKFI BEYAZ ÇOCUK EVİ’Nİ

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA TBMM ZİYARETİ

geri dön

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve IC Vakfı tarafından, korunmaya muhtaç çocuklara yuva olması amacı ile açılan ve faaliyetlerine devam eden Beyaz Çocuk Evi’nin çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda meclisi ziyaret etti.

IC Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep ÇEÇEN, Vakıf Koordinatörü Ayça Jones, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Beyaz Çocuk Evi Çalışanları kadrosu ve diğer çocuk evlerinden çocuklarımızın katıldığı ziyarette, çocuklar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni rehber eşliğinde gezerek, cumhuriyet tarihimiz ile ilgili bilgilerini pekiştirdiler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı diğer evlerin çocukları ile de kaynaşma fırsatı bulan çocuklarımıza, TBMM çalışanları çeşitli hediyeler sundular.

IC VAKFI BURSİYERLERİ
BEYAZ ÇOCUK EVİ’NİN GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİ OLDU

IC Vakfı’nın ana amacı olan, gönüllülüğü anlatma ve yaygınlaştırmanın, hedefine ulaştığını görmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve IC Vakfı tarafından, korunmaya muhtaç çocuklara yuva olması amacı ile açılan ve faaliyetlerine devam eden Beyaz Çocuk Evi’nin çocuklarına, IC Vakfı Bursiyerlerinden, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğrencisi Özge SAVAŞ, Biyoloji Öğretmenliği öğrencisi Canan KILIÇ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenliği öğrencisi Berna BERKTAŞ, Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Candan KILIÇ ve Kimya Bölümü Öğrencisi Duygu Nur ANARAT, çocukların eğitimlerine destek olmak adına, kendi bölümleri ile ilgili alanlarda düzenli olarak özel ders vermektedirler.

Çocuklarımızın sadece okul hayatına destekten ibaret kalmayıp, onlara birer abla olarak ailemizi daha da büyüten Sevgili Bursiyerlerimize IC Vakfı olarak gönülden teşekkürlerimizi sunarız.