PROJELER

EMİR HEP GÜLSÜN…

EMİR HEP GÜLSÜN…

geri dön

İbrahim Çeçen Vakfı olarak kuruluş amaçlarımızdan biri olan sağlık yardımları konusunda birçok vatandaşımıza destek olmaktayız. Tüm yurttan, grup şirketlerimize gelen yardım talepleri Vakıf bünyemizde toplanıp, araştırılarak değerlendirilmektedir.

İstanbul Bomonti Hilton Otel Operasyon Birimine gelen ve Vakfımıza yönlendirilen tekerlekli sandalye talebi araştırılmıştır. İhtiyaç sahibi henüz 12 yaşında, 4 çocuklu ve aynı hastalıktan 1 kardeşini kaybetmiş Emir Burhan Mertoğlu…

Yapılan tüm araştırmalar onun bu sandalyeye ne denli ihtiyacı olduğunu bir kez daha bize gösterdi. Alınacak sandalye onun özgürlüğüydü, dışarı çıkması, okula gitmesi, arkadaşları ile bir araya gelebilmesiydi.

Yaşamış olduğu Ağrı ili Eleşkirt ilçesi İkizgeçe Köyü’nün fiziki şartları değerlendirilerek ona en uygun akülü
sandalye alınmış ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Ünal ile köyünde ziyaret edilerek teslim edilmiştir.

Teslim anında Emir ve Ailesinin mutluluğu, heyecanı ve memnuniyeti görülmeye değerdi. Emirin sandalyeye ilk oturduğundaki acemiliği ancak birkaç dakika sürdü.

Sonra yardımsız gidemediği köyün içerisinde adeta koşarcasına gözlerden kayboldu. Bu güzel görüntü IC Vakfı olarak bizlere de ne denli güzel bir iş yaptığımızı bir kez daha hissettirdi.