PROJELER

ANTALYA A.İ.Ç.Ü AKADEMİK GELİŞİM SEMİNERİ 2014

geri dön

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin akademisyenleri, 5. Akademik Gelişim Semineri’nde Antalya’da buluştu.

IC Hotels Santai’de 29 Ekim’de başlayan  ve 1 Kasım’a kadar süren Akademik Gelişim Semineri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan başkanlığında ve IC Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenmiştir. Üniversiteden katılan, rektör, rektör yardımcıları ve öğretim üyelerinden oluşan 85 kişilik grup, seminerde üniversitede yapılması gereken çalışmaları ve önerileri de masaya yatırıldı.

Akademik Gelişim Semineri süresince farklı oturumlarla AİÇÜ Akademisyenleri, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu ve TOVAG Bilim Kurulu üyesi  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın “Proje Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konusundaki eğitimlerine katıldılar.

AİÇÜ’nden katılan akademisyenler, Romanya Piteşti Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ionel Didea ve Dr. Anca Sutan ile  Polonya Angelus  Silesius Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elzbieata Long ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Teofil Moscal ve İsveç Karlstad Üniversitesi’nden Dr. Karin Granstrom ile bir araya geldi. Bu üniversitelerin Erasmus Sunumları ardından, AİÇÜ ve diğer üniversiteler arası, karşılıklı iş birliği protokolleri imzalandı.