ANADOLU HALK OYUNLARI

ANADOLU HALK OYUNLARI

geri dön

AİÇÜ ÇOK SESLİ KORO’SUNA ÖDÜL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden oluşan çok sesli koro, öğretim görevlisi Memedali MEMEDALİYEV ve Mehriban MEMEDALİYEV gözetiminde katıldıkları Festival’de önemli bir başarı elde etti. SANSEV’in düzenlediği İstanbul Çok Sesli Korolar Festivali’ne katılan AİÇÜ Çok Sesli Korosu 42 koro ve 1623 koristin arasında 22 kişiden oluşan jüri ve onur konuğu, ulusal besteci Muammer SUN tarafından MÜZİKALİTE ödülüne uygun görüldü.

İbrahim Çeçen Vakfı olarak destek verdiğimiz AİÇÜ Korosu Ekibi Volkan AYDOĞAN, Fırat AYDIN, Devlet YIKILMAZ, Dara ABDULLAH, Orhan Fırat YILDIRIM, Ümmü Gülsüm ŞAHİN, Ceylan ONAYLI, Nagihan ŞANCI, Bahar UYGAR ve Gülşirin GÜMÜŞ’ü ve öğrencileri bu başarıya hazırlayan değerli akademisyenleri kutluyoruz. 

Memmedali Memmadaliyev - Koro Şefi 

1985 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğdu. 2002 yılında güzel sanatlar okulu üfleme A.B.D bitirdi. 2002- 2006 yılları arasında Bakü Müzik Akademisi’nden Onur Diplomasıyla mezun oldu. 2008 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından ismi “Altın Kitap”a yazıldı. 2010-2012 yılları arasında Bakü Müzik Akademisinde yüksek lisans dönemini bitirdi. Bu yıllarda çeşitli uluslararası yarışmalara ve festivallere katılarak birçok derece aldı. 2013 Yılında Öğr.Gör. olarak göreve başladığı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde görevini sürdürmektedir.

Mehriban Ağayeva

1982 yılında Azerbaycan Bakü’de doğdu. 4 yaşında Bülbül Orta İhtisas Musiki Mektebi’nde başladığı piyano eğitimini, 1999 yılında Bakü Müzik Akademisi Prof. Dr. Oktay Abaskuliyev’in sınıfında devam ettirdi. 2004-2011 yılları arasında Bakü Musiki Akademyası’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2005 yılında yüksek lisans, 2007 yılında ise doktorasını tamamladı. Bugüne kadar katıldığı uluslararası festivaller ve piyano yarışmalarında çeşitli ödüller ve Laureat dereceleri kazandı. 2011 Yılında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği A.B.D’da Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam ediyor.

1998-Azerbaycan Cumhuriyeti Piyano yarışması-LAUREAT
2006-Fransa Gailard Uluslararası piyano yarışması-Laureat
2006-Georgia Music Festival-Ödül ve diploma
2010-London İnternational Competition-Laureat
2010-Rusya,Moskova Şehrinde” SLava Maestro “ Master klass festivalı-Ödül ve diploma
2010-Rusya Svetlana Medvedeva Rusya First Lady’sinin düzenlemiş olduğu uluslararası “Kremlin’de Yıldızlar Kavuşuyor“ festivali-Ödül ve diploma.