AİÇÜ ULUSLARARASI FAALİYETLER

IC VAKFI’NDAN ULUSLARARASI YAYINLARA TEŞVİK

geri dön

ABD’de araştırma faaliyetleri yürüten Türk araştırmacıların Türkiye Araştırma Alanı’ndaki son gelişmelerden haberdar olmaları ve Türkiye’ye dönerken faydalanabilecekleri burs ve destek programları hakkında bilgilendirilmeleri amacı “Hedef Türkiye Çalıştayları”na 6-8-10 Nisan 2013 tarihlerinde Houston, Raleigh ve Atlanta şehirleri ev sahipliği yaptı. 

Çalıştaylara katılan AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telat Yanık ABD’de araştırma yapan gençlere Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında bilgi vererek üniversiteye davet ettiler. 

Çalıştaya katılan araştırmacılardan üniversitemizde akademisyen olmak için talepler gelmeye başlamıştır.

AİÇÜ AKADEMİSYENLERİ, ABD ORLANDO UCF ÜNİVERSİTESİ KONGRESİ’NDE

Amerika’nın Florida Eyaleti Orlando şehrindeki UCF Üniversitesi’nin Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Naim Kapucu Bey’in Orlando’da Uluslararası bir Konferans teşkil edildiğini ve bu konferansa özet göndermemizin, özetimizin kabul edilmesi halinde katılmamızın Ülkemiz ve Üniversitemizin tanıtımı ve bilgi alış verişi noktasında çok yararlı ve faydalı olacağını ifade ettiler. 

Bunun neticesin de 2 ayrı Fakülteden meslektaşım İ.İ.B.F ‘den Yrd. Doç. Dr. Nuri OK Bey’le beraber iki ayrı bildiri özeti gönderdik. Bildiri özetlerimizin kabul edilip, iştirak etmemiz için davetname gönderdiler. Bu davetnamelerle beraber saygıdeğer Rektörümüz Prof. Dr. İrfan ASLAN beyin fikir ve desteklerine müracaat ettik. Değerli Rektörümüz böylesi önemli ve çok ülke katılımlı Uluslararası bir konferansa Üniversitemiz, Ağrı ve Ülkemizin tanıtımı adına, akademik yenilikleri görme, tatbik etme adına gelişme, yeniliklerden yararlanma adına katılmamızın çok yararlı olacağını Üniversite olarak bize yolluk ve gündelik olarak yardımcı olacaklarını, katılım ücreti olarak da her zaman Üniversitemizin yanında olan ve desteğini esirgemeyen IC Vakfı’na müracaat etmemizin yararlı olacağını ifade ettiler. 

Bunun üzerine Üniversitemiz ve IC Vakfı’nın desteği ile konferansa şevkle iştirak edip, Üniversitemizi ve şehrimizi en güzel şekilde temsil ettiğimiz kanaati ile ülkemize dönmüş olduk. Böylesi bir konferansa iştirak etmenin, bilgi birikim paylaşımının, farklı ülkelerden farklı insanların tecrübelerini ülkemize ve üniversitemize taşıyarak aynı zaman da memleketimizin güzide müessesesini de yurtdışında temsil ve tanıtmanın önemli ve faydalı olduğunun gururunu yaşamış bulunmaktayız. Başta Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. İrfan ASLAN Bey’e, IC Vakfı Kurucusu saygıdeğer İbrahim ÇEÇEN Bey ve tüm vakıf çalışanlarına teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

AİÇÜ Yrd. Doç. Ramazan Uslu