PROJELER

AİÇÜ AKADEMİSYENLERİ KIZILCAHAMAM’DA TOPLANDI

geri dön

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİ KIZILCAHAMAM’DA TOPLANDI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim üyeleri, İbrahim Çeçen Vakfı’ı ile ortaklaşa düzenlenen seminere katılmak üzere 23-26 Kasım 2011 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Patalya Hotel’de toplandı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan başkanlığında rektör yardımcıları ve akademisyenlerden oluşan grup Kızılcahamam’da düzenlenen seminere katıldı. “Akademik Gelişim Semineri”nde üniversitede yapılması gerekenler ve öneriler de masaya yatırıldı. İbrahim Çeçen Vakfı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde başlattığı destek çalışmalarını önümüzdeki yıl da devam edecektir. Üniversite öğretim üyelerinin görüş ve önerilerine değer vererek, onlara yapılacak destekleri önemseyen vakıf, düzenlenen bu seminerle akademisyenlerle bir araya gelerek üniversitenin daha da gelişmesi için gerekenlerin saptanmasını hedefledi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ile işbirliğinde gerçekleştirilen bu seminerle üniversitede yapılacaklar konusunda olumlu sonuçlar çıkmıştır. Rektör ve idarecilerin başarılı çalışmaları neticesinde kısa sürede üniversitede büyük ilerlemeler kaydedilmiş olup, Vakfımız üniversitenin daha da gelişmesi için proje desteklerini sürdürecektir. Seminere Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, rektör yardımcıları, öğretim üyelerinin yanı sıra, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, IC Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen, Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Çeçen, IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer de katıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen konuşmasında kurucumuz İbrahim Çeçen’in bu ülkenin yetiştirmiş olduğu değerli bir iş adamı olarak, her zaman eğitime büyük önem verdiğini, eğitimin ülkesine yapılacak en önemli yatırım olduğunu ifade ettiğini ve bu düşünceden yola çıkan Vakfımızın da kurulduğu yıldan itibaren eğitim başta olmak üzere, sağlık, spor, kültür, sanat konularında çalışmalarını sürdürdüğünden söz etmiştir.

Üniversitemizin yapmayı planladığı bilimsel, eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal projelere, düzenleyeceği ulusal ve özellikle de uluslararası seminer ve konferanslara Vakıf olarak gereken desteği vereceğiz.

“Üniversitemizin yapmayı planladığı bilimsel, eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal projelere, düzenleyeceği ulusal ve özellikle de uluslar arası seminer ve konferanslara Vakıf olarak gereken desteği vereceğiz. Akademisyenlere yönelik destek ve teşvikleri Rektörlüğümüzle işbirliği içinde arttıracağız. Öğretim görevlilerinin yayınlanmaya hazır eserlerini Rektörlüğümüz onayıyla Vakıf yayını olarak çıkarmaya başlayacağız. Geçen dönem başlattığımız üniversitemiz öğretim görevlilerine yönelik yurtdışı yayın teşviklerini sürdüreceğiz. Sporda, sanatta, kültürde üniversitemizi temsil ederek Türkiye çapında başarılı olan gençlerimizi ve çalıştıran hocalarını bu sene desteklemeye başladık, buna gelecek süreçte de devam edeceğiz” diyen Günseli Çeçen, “Öğretim görevlilerimizin gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yapacağı çalışmalarla üniversitemizin adı daha da önemli noktalara gelecektir. Biz de IC Vakfı olarak bu başarıya katkıda bulunmak amacıyla siz değerli hocalarımıza destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Vakıf üniversite işbirliğinin sürdürülmesi ile üniversitemizi daha iyi yarınlara taşıyacağımıza inancımız tamdır. “ diye sözlerini bitirdi.

Devlet üniversitesi olmamıza rağmen arkamızda IC Vakfı`nın desteğini görmek, binaların yapımının
yanı sıra akademisyenlere, öğrencilere yönelik destekleri ve yapacağımız projelerde ortak çalışmaları
bize büyük güç vermektedir

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan yaptığı konuşmada; kuruluşundan itibaren üniversitenin hızla gelişerek çok yol kat ettiğini ve bölgenin en iyi üniversitesi olma hedefini sürdürdüğünü ifade ederek, “Devlet üniversitesi olmamıza rağmen arkamızda IC Vakfı’nın desteğini görmek, binaların yapımının yanı sıra akademisyenlere, öğrencilere yönelik destekleri ve yapacağımız projelerde ortak çalışmaları bize büyük güç vermektedir” dedi. Vakfın üniversite yöneticileri ve akademisyenlerini bir

araya getirerek böyle bir seminer düzenlemesinin de çok yararlı olduğunu, bu seminerden faydalı sonuçlar çıkacağını, üniversitenin vakıf işbirliği ile önümüzdeki yıl önemli projeler yapacaklarını söyledi.

Herkesin bir hayali vardır, benim de üniversite kurma hayalim vardı. Özellikle doğup büyüdüğüm şehre bir üniversite yapma hayali. Bu hayalimi gerçekleştirmek için kuruluş sürecinde pek çok sıkıntı ile karşılaştık, engelleri atlatmak için yıllarca uğraştık. Ama sonunda ne mutlu ki üniversiteyi yapmak nasip oldu. Şimdi bakıyorum da özgün projelerle 3 yıl içinde inşa ettiğimiz üniversitemiz bölgenin en güzel üniversitesi olmuştur.

IC Vakfı Kurucumuz İbrahim Çeçen yaptığı konuşmasının başında oldukça zor geçen öğrenim yılları boyunca tahsilini tamamlamak için büyük mücadele verdiğini ve iş hayatına atılıp büyük işler yapmaya başlayınca da, yaşadıklarını unutmayarak, zor koşullarda okumanın ne kadar güç olduğunu bilerek özellikle gençlere destek olmaya karar verdiğini ifade etti. “Herkesin bir hayali vardır, benim de üniversite kurma hayalim vardı. Özellikle doğup büyüdüğüm şehre bir üniversite yapma hayali. Bu hayalimi gerçekleştirmek için kuruluş sürecinde pek çok sıkıntı ile karşılaştık, engelleri atlatmak için yıllarca uğraştık. Ama sonunda ne mutlu ki üniversiteyi yapmak nasip oldu. Şimdi bakıyorum da özgün projelerle 3 yıl içinde inşa ettiğimiz üniversitemiz bölgenin en güzel üniversitesi olmuştur” dedi. Konuşmasında “Üniversite sadece eğitim veren değil; aynı zamanda yörenin kültürel değerlerine sahip çıkan, halkla bütünleşmeyi sağlayan, halkın sorunlarını çözmeye çalışan kurum olmalıdır. Ağrı’nın yaşam biçimi bu üniversite ile birlikte gelişecek, Üniversite Ağrı’nın sosyal, kültürel, ekonomik hayatını değiştirecektir. Üniversitemizi seçkin üniversiteler içine sokabilmek, uluslar arası camiada tanınırlığını ve saygınlığını arttırmak adına üniversite yönetimiyle Vakfımızın fikir birliği ve işbirliği içinde, uyum halinde çalışması için gerekenler yapılacaktır. Hep birlikte üniversitemizi ve ilimizi daha iyi yarınlara taşıyacağımıza inancım tamdır. Üniversitemiz eğitimde, kültürde, sosyal alanda ekonomik hayatın canlanmasında lokomotif olacaktır.” dedi.

Bugüne kadar gerek ülkemizde, gerekse dünyada pek çok önemli ve büyük ölçekli projeler gerçekleştirdim. Ancak hayatımın en önemli projesi, en haz duyduğum yatırım bu üniversitedir.

“Bugüne kadar gerek ülkemizde, gerekse dünyada pek çok önemli ve büyük ölçekli projeler gerçekleştirdim. Ancak hayatımın en önemli projesi, en haz duyduğum yatırım bu üniversitedir. Önümüzdeki yıllarda üniversitemiz için çok daha önemli ve anlamlı işlere hep beraber imza atacağımıza eminim” diyen İbrahim Çeçen, Üniversitenin gelişmesine büyük katkı sağlayan Rektör Prof. Dr. İrfan Aslan başta olmak üzere tüm akademisyenlere, idarecilere, emeği geçenlere teşekkür etti. Üniversitenin tanıtım filminin gösteriminden sonra Rektör Prof. Dr. Aslan İbrahim Çeçen, Günseli Çeçen ve Meral Dinçer’e teşekkür plaketi sundu. Açılış konuşmaları ve öğretim üyelerinin Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne dair fikir, beklenti ve önerilerinin ifade edilmesi ve tartışılmasından sonra M. Cem Mekik Projesel Yaklaşım ve Proje Yöneticiliği ve Dr. Sara Banu Akkas Araştırma Olanakları ve Yönetimi konulu sunuşlarını yaptı. Ertesi gün ise Gazi Üniversitesi SEM organizasyonunda Prof. Dr. Mehmet Taşpınar Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Doç. Dr. Hüdayim Başak Bilimsel Yazım ve Bilimsel Makale Hazırlama Esasları, Aylin Graves Yabancı Dil Sorunu Çözümü ve Yabancı Dilde Makale Hazırlama Esasları ve Dr. Hüseyin Gümüş Etkili Sunum Teknikleri ve Bilim Etiği konulu sunuşlarından sonra tüm katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

Akademisyenler yoğun seminer programının yanı sıra çam manzaralı dağ havasında akşam şömine yanında müzik dinleyerek sıcak sohbetlerini sürdürdüler.