PROJELER

AĞRI'NIN KALBİNE YOLCULUK ANTALYA

AĞRI'NIN KALBİNE YOLCULUK ANTALYA

geri dön

"AĞRI’NIN KALBİNE YOLCULUK" FOTOĞRAF SERGİSİ AĞRI FOTOĞRAFLARI ANTALYA ICF HAVALİMANI’NDA SERGİLENDİ

Doğu Anadolu’nun efsanevi kenti Ağrı’nın dört bir köşesinden çekilen fotoğraflar, Türkiye’nin başlıca turistik giriş kapılarından biri olan Antalya ICF Havalimanı’nda 15 Eylül – 30 Eylül 2015 tarihleri arasında sergilendi.

Ağrı için yaptığı sosyal ve kültürel projelere bir yenisini daha ekleyen İbrahim Çeçen Vakfı’nın Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile organize ettiği sergi, Antalya Havaalanı İç Hatlar Terminali’nde, 15 Eylül 2015 tarihinde törenle açıldı ve iki hafta süreyle sanatseverlerin ziyaretine sunuldu.

IC Vakfı Genel Müdürü Dr. Meral Dinçer; “Bugüne kadar Ağrı ile ilgili birçok proje gerçekleştiren İbrahim Çeçen Vakfı, bu defa da Ankaralı fotoğraf sanatçılarını Ağrı’ya davet ederek Ağrı’yı gezdirdi ve fotoğraflarla belgelenmesini sağladı. IC Vakfı’nın Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği bu proje ile deneyimli fotoğrafçılar tarafından çekilen bu fotoğraflar “Ağrı’nın Kalbine Yolculuk, Üniversitesiyle Gelişen Kent” adıyla başlatılan ve fotoğraf sergileri, kitap ve foto sunumlar olmak üzere üç aşamadan oluşan bir proje kapsamında değerlendirilecek” dedi. Sergide yer alan fotoğraflar İbrahim Çeçen Vakfı’nın, Ağrı’nın Kalbine Yolculuk Projesi kapsamında, Ankaralı Gezginler Grubu’na üye dokuz deneyimli fotoğrafçının, Mayıs ayında yaptıkları ve bir hafta süren çekimler sonucu elde edilen 1000’den fazla
fotoğraf arasından seçildi.

Koordinatörlüğünü Timur Özkan ve Ayça Jones’un yürüttüğü projede sergilenen fotoğraflar; Ahmet Yay, Arzu Özgen, Aykut Fırat, Cihat Taşkın, Haluk Sargın, Murat Selam, Nuray Özener Değirmencioğlu, Volkan Güneş ve Zeynep Biner tarafından çekildi. AİÇÜ ve IC Vakfı işbirliği ile düzenlenen, Ağrı’nın Kalbine Yolculuk Projesi Eserlerinin ilk sergisi ICF Antalya Havaalanı İç Hatlar Terminali’nde düzenlendi. Serginin açılışına ICF Yöneticileri Abdullah Keleş, Ersan Göral, Ömer Durna, Osman Serdar, Serhat Soğukpınar, Tuğba Soğukpınar, IC Vakfı Müdürü Meral Dinçer, Vakıf Koordinatörü Ayça Jones, fotoğraf sanatçıları, çok sayıda davetli katıldı ve basın büyük ilgi gösterdi.