AĞRININ KALBİNE YOLCULUK ANKARA'DA

AĞRININ KALBİNE YOLCULUK ANKARA'DA

geri dön

AĞRI FOTOĞRAFLARI ANKARA’DA SERGİLENDİ

Doğu Anadolu’nun efsanevi kenti Ağrı’nın farklı yerlerinden ve Üniversitemizden çekilen fotoğraflar, Antalya ve İstanbul’dan sonra Ankara’da sergilendi. Ağrı için yaptığı sosyal ve kültürel projelere bir yenisini ekleyen İbrahim Çeçen Vakfı’nın organize ettiği sergi Ankara’da TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde düzenlendi. IC İbrahim Çeçen Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı ÇEÇEN: “Bugüne kadar Ağrı’nın tanıtılmasında birçok proje gerçekleştiren Vakfımız; bu defa fotoğraf sanatçılarını Ağrı’ya davet ederek ilçeleriyle ili gezdirdi ve fotoğraflarla belgelenmesini sağladı. Ankaralı Gezginler Grubu’ndaki deneyimli fotoğraf sanatçıları tarafından çekilen bu fotoğraflar ‘Ağrı’nın Kalbine Yolculuk- Üniversite ile Gelişen Kent’ adıyla başlatılan, fotoğraf sergileri, kitap ve foto sunumlar olmak üzere üç aşamadan oluşan bir proje kapsamında sürdürülüyor dedi.

Vakfımızın Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep ÇEÇEN ise “Üniversitesi ile Gelişen Kent Ağrı’yı fotoğraflarla tanıtıyoruz, sanat bir ilin tanıtılmasında çok önemli bir unsur, Ankaralı fotoğraf sanatçılarıyla bu projeyi gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz” dedi. Sergide yer alan fotoğraflar, Ankaralı Gezginler Grubu’na üye dokuz deneyimli fotoğrafçının, geçen yıl Mayıs ayında yaptıkları ve bir hafta süren çekimler sonucu elde edilen 1000’den fazla fotoğraf arasından seçildi. Koordinatörlüğünü Timur Özkan’ın yürüttüğü projede sergilenen fotoğraflar; Ahmet Yay, Arzu Özgen, Aykut Fırat, Cihat Taşkın, Haluk Sargın, Murat Selam, Nuray Özener Değirmencioğlu, Volkan Güneş ve Zeynep Biner tarafından çekildi.

Sergiyi gezen Ağrı Milletvekili Cesim GÖKÇE, bu tür etkinliklerin bir ilin tanıtılmasında çok önemli olduğunu vurguladı. Sergilenen fotoğraflar arasından seçilerek IC Vakfı tarafından hazırlanan katalog ve masa takvimleri de açılışa gelen ziyaretçilere hediye edildi..