PROJELER

“AĞRI IC CUP” İBRAHİM ÇEÇEN TENİS TURNUVASI

geri dön

Tenis Federasyonu ve Ağrı Tenis Kulübü’nün düzenlediği 25 bin dolar ödüllü Uluslararası Büyük Kadınlar IC Cup Turnuvası’nda tek kadınlarda Belaruslu Ilona Kremen şampiyon oldu. 

Şampiyonluk kupasını ve ödül çekini Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan’ın elinden alan Kremen, çok mutlu olduğunu ifade ederek, Ağrı’nın kendisine şans getirdiğini söyledi. Kremen, “Burada bize desteklerini esirgemeyen Ağrı halkına çok teşekkür ediyorum. Ağrı insanını çok sevdim, burada olmaktan çok mutluyum. Gelecek yıl Ağrı’da tekrar bir turnuva düzenlenirse buraya gelmekten büyük memnuniyet duyarım. Ağrı’dan güzel anılarla ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu. 

Turnuva kapsamında 18 ülkeden yaklaşık 100 sporcunun Ağrı’ya geldiğini ifade eden Vali Mehmet Tekinarslan, “Tenis, gerçekten insana huzur veren ve dinlendiren bir spor. Herhangi bir hırçınlığın, kavganın olmadığı, ihtiyacımız olan spor dallarından biri. Bunun için Ağrılılar olarak tenise daha çok sahip çıkmamız lazım. Bu turnuvaya değerli hemşerimiz İbrahim Çeçen Bey’in ismini vermek istedik. Çünkü güzel işler yapan insanların isimleri yaşasın istiyoruz” dedi. Ağrı’nın son 3 yıldır düzenlenen tenis organizasyonlarıyla teniste marka şehir olma yolunda emin adımlar attığını belirten Ağrı Tenis Kulübü Başkanı Kasım Kaya da Ağrı’nın Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde tenis alanında kendini ispatlamış, gerek oyuncu kapasitesi gerekse alt yapısıyla tenis camiasının saygısını kazanmış bir şehir olduğunu ifade etti. Bundan sonraki hedeflerinin gelecek yıllarda Ağrı’da daha büyük organizasyonlara imza atmak olduğunu belirten Kaya, tenis sporunu başta Ağrı olmak üzere tüm Türkiye’de yaygınlaştırmak için gerekli her türlü çabayı gösterdiklerini dile getirdi.