PROJELER

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNE IC VAKFI’NDAN MAKALE TEŞVİK ÖDÜLLERİ

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNE IC VAKFI’NDAN MAKALE TEŞVİK ÖDÜLLERİ

geri dön

Üniversitemizde ‘Vakıf Geleneğimiz ve İbrahim Çeçen Vakfının Gurur Dolu On Yılı’ konferansı gerçekleştirildi. Programda, yayın teşvik ödülü kazanan akademisyenlere ödülleri verildi.

Nezahat Çeçen Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansa, Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Telat YANIK ve Prof. Dr. Fahri BAYIROĞLU,  İbrahim Çeçen Vakfı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral DİNÇER, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

‘Vakıf Geleneğimiz ve İbrahim Çeçen Vakfının Gurur Dolu On Yılı’ konferansının açılışında konuşan Prof. Dr. İrfan ASLAN, IC Vakfı ile üniversitenin birçok çalışmayı birlikte yaptığını belirtti. Üniversitelerin öğretim elemanları ile var olduğunu kaydeden Prof. Dr. ASLAN, “Binalar yapabilirsiniz ama orada akademisyen yoksa çalışma yoksa fazla bir şey üretilemez. Şuan üniversite olarak yayın sayımız birçok üniversiteden çok önde. Bu da sizlerin sayesinde. Bunun için sizlere yürekten teşekkür ediyorum. IC Vakfı, her zaman yanımızda oldu bundan sonra da olacaktır. Üniversitemiz kampüsünün oluşumunda desteğini esirgemeyen saygıdeğer işadamı, eğitim gönüllüsü İbrahim Çeçen Bey’e ve ailesine teşekkür ediyorum.

Devlet üniversitesi olmalarına karşın pozitif bir ayrımcılığa sahip olduklarını ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fahri BAYIROĞLU, “Arkamızda IC vakfı gibi güçlü bir vakıf var. Lütfen bu pozitif ayrımcılığı göz önüne alalım ve bu avantajı en üst seviyede kullanalım” dedi.