AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU

İSMAİL DURAK / OKUL MÜDÜRÜ

geri dön

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU WEB SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIIZ

IC VAKFI OLARAK AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULUMUZU YENİLEDİK

1998 Yılında yapımı gerçekleştirilen ana bina 1986 yılında eğitime başlanılan ek binanın tamamı IC Vakfı tarafından büyük onarımdan geçirilerek 2014-2015 Eğitim öğretim yılına yetiştirildi. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı açılışında konuşan okul müdürü İsmail Durak ”Minik öğrencileri temiz yürekleri ve sayfaları ile birlikte bizlere teslim ettiniz. Biz bunun sorumluluğunu ve onurunu taşıyoruz, öğrencilerimizi en iyi şekilde hep birlikte eğiteceğiz. Hayırsever eğitim gönüllüsü İlimizin yetiştirdiği kıymetli büyüğümüz tarafından yapımı gerçekleştirilen her iki okulumuzun bu yaz döneminde büyük onarım ve bakımları yapılarak ilimize örnek olacak bir okul haline getirildi. Her safhası mimar Göksal ÖZENGİ tarafından denetlenen ve takip edilen okulda kazan dairesinden başlamak kaydıyla, okulun iç dış tümü boyandı, elektrik, su tesisatları, tüm kapı pencereler yenilendi, ıslak zeminler tamamen değiştirildi, okul kilit taş yapıldı. İlimizde bir örnek haline gelen okulumuz halkımız ve velilerimizin büyük beğenisini kazanmıştır” dedi. Okul müdürü İsmail DURAK İlimizde kuruluşundan itibaren başarılı eğitim veren bu güzel okulu bizlere kazandırdığı için başta İbrahim ÇEÇEN ve ailesine, İbrahim Çeçen Vakfı’na ve emeği geçenlere Ağrı halkının , velilerin , öğrencilerin idareci ve öğretmenlerin saygı ve şükran duygularını sunduğunu ifade etti. Durak “Okulun yaz döneminde İbrahim ÇEÇEN tarafından baştan sona onarımını yapıldığını İlde Örnek bir okul olduğunu bu nedenle öğrenci, öğretmen ve tüm veliler adına Sayın ÇEÇEN’e ve emeği geçenlere saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


ÇEÇEN AİLESİ AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Nezahat ÇEÇEN, Günseli ÇEÇEN, Aslı ÇEÇEN ve Aysel Çeçen BAŞBUĞ Ağrı’da İbrahim Çeçen İlkokulunu ziyaret etti. AİÇÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel ÜNAL ve Prof. Dr. Kemal POLAT ile Genel Sekreter Ali BALKİS ve IC Vakfı Müdürü Dr. Meral DİNÇER’in de yer aldığı heyet kapıda Okul Müdürü İsmail DURAK, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılandı. Okul Müdürü İsmail DURAK, okulu yaptırdıkları ve geçen sene de tadilatla yenilettikleri okullarına maddi manevi katkılarından dolayı Nezahat ÇEÇEN’e teşekkür plaketi takdim etti. Okulda sınıfları gezen Nezahat ÇEÇEN, kendisinin de bir öğretmen olduğunu anlatarak çocuklarla sohbet etti. Günseli ve Aslı ÇEÇEN ise çocuklarla sırada oturarak onların okudukları şiirleri dinleyerek, söyledikleri şarkılara eşlik etti. Okul idareci ve öğretmenleri ile de öğretmenler odasında sohbet eden ÇEÇEN ailesi okuldan sıcak ve samimi duygularla ayrıldı.

DÖRT ÖĞRENCİMİZ DERECEYE GİRDİ

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilkokullar arasında yapılan resim, şiir ile istiklal Marşını ezbere okuma yarışmasında okulumuz öğrencileri dört derece elde etti. Konuyla ilgili il genelinde yapılan resim yarışmasında Okulumuz 4/C sınıfından Yusuf Güldür birinci 4/E sınıfından Muhammet Ali Bayram.

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU’NDA BÜYÜK COŞKU

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl genelinde 3 kategoride düzenlenen İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere ve güzel okuma yarışmasında İlkokullarda birinci olan İbrahim Çeçen İlkokulu’nda büyük coşku yaşandı. üçüncü Şiir yazma yarışmasında 3/C sınıfından Gözde Can ikinci oldu. Yine bu kapsamda İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuma yarışmasında 4/B sınıfından Melis Buse Yıldız birinci oldu. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesinin düzenlediği törenin sonunda öğrencilerimize ödülleri, Şiir Okuma yarışmasında il birincisi olan Melis Buse Yıldız a ödülü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda yapılan İstiklal Marşını ezbere ve güzel okuma yarışmasında İlkokullar dalında İbrahim Çeçen İlkokulu öğrencisi Melis Buse Yıldız il Birincisi oldu. Vali Musa Işın , Resim dalında birinci olan 4/C sınıfı öğrencisi Yusuf Güldür e Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez , Şiir Dalında ikinci olan 3/C sınıfı öğrencisi Gözde Can a Vali Yardımcısı Rasim Belge, Resim Yarışmasında üçüncü olan 4/E sınıfı öğrencisi Muhammet Ali Bayrama İl Jandarma komutanı İlker Temel tarafından verildi. Dereceye giren öğrenciler ayrıca okul idaresi tarafından da ödüllendirildi. Yarışmanın sonucunda okulda büyük coşku yaşandı. Sınıf arkadaşları tarafından okulun girişinde alkışlarla karşılanan Melis Buse Yıldız idareci ve öğretmenler tarafından tebrik edildi. Okul Müdürü İsmail Durak Öğrencinin başarısını kutlarken okulda eğitim öğretim yanı sıra her türlü sosyal kültürel etkinliklere de yer verdiklerini açıkladı. Durak” Güzel şiir okuma yetenek ve beceri gerektiren bir sanattır Buda öğrencimiz Melis Buse Yıldız da bu yetenek vardı ayrıca da çok çalışarak birinciliği elde etti kendisini kutluyorum dedi.”


İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULUNDAN BÜYÜK BAŞARI

Ağrı İlimizde açılacak olan, “Bilim Sanat Merkezi Okulu” sınavında İbrahim Çeçen İlkokulu büyük başarı gösterdi. 2016-2017 Eğitim öğretim yılında hizmete açılacak olan Bilim Sanat Merkezi için Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu Genel Yetenek, Resim ve Müzik dallarında İbrahim Çeçen İlkokulu Öğrencileri önemli bir başarı gösterdi. Sınava Ağrı Merkez ve ilçelerinde bulunan tüm okullardan 1.2.3.4. sınıf öğrencileri katıldı. Yapılan Genel Yetenek Sınavında 1.2.3.4. Sınıflardan, Ağrı il genelinde kazanan öğrenci sayısı 35 oldu. Bu öğrencilerin 18 tanesi İbrahim Çeçen İlkokulundan oldu. Yine 1.2.3.4. Sınıfların arasında yapılan özel yetenek, Müzik ve Resim Sınavında Ağrı il genelinden kazanan öğrenci sayısı 31 kişidir. Bu öğrencilerin 16 tanesi yine İbrahim Çeçen İlkokulundan olmuştur. Okul Müdürü İsmail Durak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bilim ve Sanat Merkezinin okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumları olduğunu vurguladı. Bu nedenle de okullarında ki öğrencilerin Bilim Sanat merkezine gitmelerini önem verdiklerini yapılan sınav sonuçlarında da görüleceği gibi okullarının büyük başarı elde ettiklerini ifade etti. Okul Müdürü İsmail Durak, Ağrı İlinde tekrar yapılacak olan ikinci sınavda da aynı başarıyı beklediklerini açıkladı. Sayın Durak, Emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerin anne ve babalarını kutladı.

JUDO KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İbrahim Çeçen İlkokulunda öğrencilere yönelik açılan Judo kursu büyük ilgi gördü. 2016 Ocak ayından itibaren okulun zemin kattaki spor salonunda açılan judo kursuna veli ve öğrenciler yoğun ilgi göstermektedirler. Ağrı İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Antrenörü, Ecri Karani Sandalcı tarafından judo kursuna okuldaki çeşitli sınıflardan 90 öğrenci katılmaktadır. Kurs Hafta içi saat 15.00 ile 17.00 saatleri arasında hafta sonu da 09.30-14.00 saatleri arasında yürütülmektedir. Nisan ayı içerisinde kuşak takma sınavı düzenlendi. Ayrıca Judo kursu öğrencileri, Ağrı İlimizde düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Caddesinde çeşitli gösteriler düzenleyerek izleyicilerden yoğun alkış aldılar.

ANASINIFLARININ YIL SONU GÖSTERİSİ

İbrahim Çeçen İlkokulu Anasınıfların Yıl Sonu gösterileri ile resim sergileri izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Ağrı Kültür ve Kongre merkezinde hazırlanan programa Okul Müdürü İsmail DURAK, Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve veliler katıldı. Okul Müdürü İsmail Durak, Okul öncesi eğitimin önemini vurguladı 2015-2016 eğitim öğretim yılında Okullarında 4 anasınıfı şubesinde 90 öğrencinin eğitim gördüğünü. Bu öğrencilere müfredatta belirtilen eğitim verildiğini bu süreçte de velilerinde çok katkı sağladığını açıkladı.” Durak resim sergisinin hazırlanmasında ve programın sunulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi. Öğrencilerin hoş geldiniz şiirini okumasıyla başlanılan gösterilerde Uçan Balonlar Sınıfı “Anadolu ateşi ve Hayat bayram olsa”, Parlayan Yıldızlar sınıfı “ İpli Kukla ve Ateş Böcekleri”, Kelebekler sınıfı “Tarantella dansı ve palyaçolar” Minik Eller Sınıfı “Sallayalım Dünyayı, Kırklareli Yöresi Halk oyunlarıyla gösterileriyle izleyenlerden yoğun alkış aldılar.

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU  BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ

İbrahim Çeçen İlkokulu, Beslenme okul projesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaata bulunarak hazırlanan program doğrultusunda çalışmalar sürdürülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde “Beslenme Dostu Okullar Programı” yürütülmektedir. İbrahim Çeçen Okulumuzun Müdür Yardımcısı, Murat Akhan Beslenme Dostu Okul Programına müracaat ettiklerini bu kapsamda hazırladıkları yıllık çalışma takvimine göre de etkinliklerinin aylar içerisinde gerçekleştirdiklerini açıkladı. Akhan Bu kapsamda doğal ve hijyenik beslenme alışkanlığını kazandırmak için öğrenci veliler ile birlikte, sınıflarda sütten yoğurt yapımını, buğday unundan hamur yapıp fırında pişirme, vitamin günü, sağlık için yürüyüş, su fabrikası ziyareti, market ziyareti, turşu yapımı, öğrencilerin boy kilo ölçümü, obezite ve sağlık yaşam ili ilgili veli semineri gibi bir çok çalışmalar yapıldı.

ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLE DOYMUYOR

2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında İbrahim Çeçen İlkokulu öğrencileri tüm yarışmalarda dereceye girerek büyük başarılar göstermişlerdir. Ağrı Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İl düzeyinde belirli gün ve haftalar münasebetiyle ilkokullara yönelik yapmış oldukları yarışmalarda, İbrahim Çeçen İlkokulu öğrencileri, önemli ölçüde derecelere girerek ödüller almışlardır. Okul Müdürü İsmail Durak, yaptığı açıklamada okulların da eğitim öğretimin yanı sıra sosyal kültürel çalışmalarda önem verdiklerini, bu nedenle her yıl olduğu gibi 2015-2016 Eğitim-öğretim yılında da hemen hemen yapılan her yarışmada çeşitli dereceler elde edilerek aşağıdaki iftihar tablosu oluştuğunu belirtti. “ Bu başarı tablosunun oluşmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum “dedi.

OKULUN 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERECELERİ

Nurevşan Güç 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması İl Birincisi Miraç Eren Adıgüzel Trafik Haftası Resim Ve Slogan Yarışması İl Birincisi Büşra Savaş Trafik Haftası Resim Ve Slogan Yarışması İl İkincisi Sude Sabiha Sönmez Benim Yetim Kardeşim Resim Yarışması İl Birincisi Osman Çıtır 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Resim Yarışması İl Üçüncüsü Zeynep Karahamza Enerji Tasarrufu Haftası Resim Yarışması İl İkincisi Çağlar Karaoğlan Polis Haftası Resim Yarışması İl İkincisi Arda Uğur Doğan 18 Mart Çanakkale Zaferi Resim Yarışması İl Birincisi Arda Uğur Doğan 12 Mart İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Resim Yarışmasında İl Birincisi Muhammed Hamza Aslan Trafik Haftası Bilgi Yarışması İl Birincisi Metehan Sarı Trafik Haftası Bilgi Yarışması İl Birincisi Göktuğ Kaan İğne Trafik Haftası Bilgi Yarışması İl Birincisi Sinan Malik Turan İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması İl İkincisi Elif Güleş 18 Mart Çanakkale Zaferi Şiir Yarışması İl İkicisi Elif Güleş Benim Yetim Kardeşim Şiir Yarışması İl İkincisi Berat Çağlar Atmaca 15 Nisan Ağrının Kurtuluşu Resim Yarışması İl İkincisi Gözde Can 24 Kasım Öğretmenler Günü Resim Yarışması İl Üçüncüsü Yaren Kocagöz 24 Kasım Öğretmenler Günü Şiir Yarışması İl Birincisi Yaren Kocagöz Kütüphaneler Yarışması Resim İl Birincisi Mustafa Yakar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şiir İl Birincisi Mustafa Yakar Turizm Haftası Resim Yarışması İl İkincisi Nisa Yıldız Göç Ve Göçmen Konulu Resim Yarışması İl Birincisi Muhammed Sait Döğer İlkokullar Arası Satranç Turnuvası İl Üçüncüsü. 

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU  “DÜNYA SAĞLIK İÇİN HAREKET ET “ GÜNÜ İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ

İbrahim Çeçen İlkokulu tarafından, ” Dünya Sağlık İçin Hareket Et” günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi… Okul idareci, öğretmen, veli ve 4. Sınıf öğrencileri ile birlikte toplumda fiziksel aktivite ve sağlık ilişkisine dikkat çekmek amacıyla, 10 Mayıs” Dünya Sağlık İçin Hareket Et” günü ve “Beslenme Dostu Okul” projesi kapsamında okul bahçesinden başlayarak, Valilik bahçesine kadar “ Sağlık İçin Yürüyoruz “ sloganıyla yürüyüş tertiplendi. Yürüyüşe katılan gurup, Valilik bahçesinde Vali Vekili Mehmet SOĞUKPINAR, Milli Eğitim Müdürü Hatem DURSUN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman KARAKOÇ, Özlem ÇEÇEN tarafından karşılandı. Okul Müdürü İsmail DURAK tarafından protokole plaket takdim edildi. Vali Vekili Mehmet SOĞUKPINAR, grubu karşılayıp hoş geldiniz dedi, Yürüyüşün diğer öğrenci ve vatandaşlara örnek olmasını isteyerek sağlıklı yaşamak için yürümenin spor yapmanın ve dengeli beslenmenin faydalarını vurguladı. İbrahim Çeçen İlkokulu Müdürü İsmail Durak, “Biz İbrahim Çeçen İlkokulu olarak, “Beslenme Dostu Okul Programı” na müracaat ettik bu vesile ile, 10 Mayıs “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” günü münasebetiyle yürüyüş düzenledik, bu program sayesinde, sağlıklı beslenmenin ve fiziksel aktivitenin önemini ön plana çıkardık, bu vesile ile gelecek nesillerin daha sağlıklı olmasını hedefliyoruz. Yürüyüşe bisiklet ve patenleriyle katılan öğrenciler valilik bahçesinde kısa bir gösteri yaptılar. Program, yürüyerek programa katılan grup tekrar yürüyerek okullarına dönmeleriyle sona erdi.

“TRAFİKTEN BİHABER” KONULU BİLGİ YARIŞMASINDA OKULUMUZ İL BİRİNCİSİ OLDU

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Trafik Haftası nedeniyle “Trafikten Bihaber” adlı bilgi yarışması düzenlendi ve finalinde okulumuz birinci oldu. Ağrı İli Kültür ve Kongre Merkezi salonunda yapılan yarışmaya, Ağrı İli Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk, Ağrı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cezmi Alpaslan, Emniyet Müdür Yardımcıları Kenan Kerdige, Aydın Demirel ve Erdal Onursal, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Bekir İlker Uyan, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı. Ağrı İlinde 6 Merkez ilkokulunu katıldığı final yarışmasına okulumuzu temsilen katılan Göktuğ Kağan İğne, Metehan Sarı, Mehmet Hamza Aslan adlı öğrencilerimiz 20 sorunun tamamına doğru cevap vererek 100 tam puan alarak Ağrı il birincisi oldu. Birinci olan öğrencilerimize Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından ödül olarak hazırlanan 3 bisiklet, Ağrı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cezmi Alpaslan tarafından verildi. Ayrıca Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen ‘’ Çocuklardan şoför amcalarına mesaj var’’ konulu resim ve slogan yarışmasında öğrencimiz, Miraç Eren ADIGÜZEL birinci, Büşra SAVAŞ ikinci oldular. Birinci olan öğrencilere okul Müdürümüz İsmail DURAK, makamında öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ VALİ MUSA IŞIN ‘I ZİYARET ETTİLER

“Beslenme Dostu Okul” Projesi kapsamında İbrahim Çeçen İlkokulu İdareci öğretmen ve öğrencileri Vali Musa IŞIN Bey’i makamında ziyaret etti “Besleme Dostu Okul” Projesi kapsamında ve 10 Mayıs “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” günü nedeniyle İbrahim Çeçen İlkokulunun “Sağlık İçin Yürü” sloganıyla, Valilik Bahçesine kadar düzenlenen yürüyüş sonunda, Vali Musa IŞIN Bey’e plaket verilmesi planlanmıştı. Ancak Sayın Valimizin İl dışında olması münasebetiyle daha sonraki günde plaket makamında takdim edildi. Okul Müdürü İsmail Durak, Müdür Yardımcısı Murat Akhan , Öğretmenler Seher Gürtekin, Serap Aydın Balıkçı, Şükran Doğan ve Ayşegül Çalpan ve sekiz öğrenciyle birlikte Sayın Vali Musa IŞIN Bey’i makamında ziyaret etti. Bir Öğrenci tarafından Çiçek, Okul Müdürü İsmail DURAK tarafından da, Ağrı’da Spora ve Sağlığa katkılarından dolayı Sayın Vali Bey’e 10 Mayıs Dünya Hareketlilik Günü anısına plaket takdim etti. Sayın Vali Musa Işın, öğretmen ve öğrencilerle ikramda bulunarak bir süre sohbet etti. Ziyaret sonunda öğretmen ve öğrencilere hediyeler verildi.

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULU VİTAMİN GÜNÜ DÜZENLENDİ

İbrahim Çeçen İlkokulu’nda Beslenme Dostu Okul projesi kapsamında, “Vitamin Günü” etkinlikleri düzenlendi.Okulumuz da düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Turan, Şube Müdürü Hilmi Suat Yılmaz, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.Okul Müdürü İsmail Durak; Okullarının Beslenme Dostu Okul Projesi için müracaat ettiklerini bu kapsamda öğrencilerin meyve yeme alışkanlığını kazandırmak için vitamin günü tertiplediklerin açıkladı. Durak” Ayrıca Programa katılanlara ve bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Öğretmenler odasında hazırlanan ikramın yenilmesinden sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Sayın Dursun; “Sevgili çocuklar, günlük hayatınızda daima meyve olsun. Her gün mevsimine göre en az bir meyve tüketin, taze sıkılmış meyve suları için, sağlıksız gıdaları, cipsleri, gazlı içecekleri, yağda yapılmış patates kızartmalarını, şekerli gıdaları almayın, hayatınızdan çıkartın, tüketmeyin onları, çünkü onlar sağlığınıza çok zararlı gıdalar diyerek öğrencileri uyardı.


81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN KONYA PROGRAMINA AĞRI İLİNİ TEMSİLEN OKUL MÜDÜRÜMÜZ KATILDI

12 Aralık 2015 günü Hazreti Mevlana´nın Büyük Vuslatının 742.Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Bakanlığımız tarafından 81 ilden 81 öğretmen davet edildi. Ağrı İlini temsilen Şeb-i Arus törenlerine Okul Müdürümüz İsmail DURAK katıldı. Hazırlanan program Mevlana Öğretmen evinde tanışma toplantısıyla başladı. Burada yapılan protokol konuşmalarının ardından. Misafir öğretmenler için hazırlanan hediyeler takdim edildi. Aynı gün Şems-i Tebrizi ve Hazreti Mevlana Ziyaret edildi. Büyük şehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK tarafından yemek ikramında bulunuldu, Bilim merkezi gezildi. Öğretmen evinde katılımcılara Konya düğün pilavı ikram edildi. Aynı Gün Konya Kültür ve Kongre Merkezinde şebi arus sema törenine gidildi Ahmet Özhan’ın ilahileri ve semazenleri izlenildi. Okul müdürümüz İsmail Durak yaptığı açıklamada “ Böyle bir ulvi Programı hazırlayarak bizleri Hazreti Mevlana’nın , erenlerin şehri Konya’ya davet ettikleri için projenin baş mimarı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’ ya, Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali Yılmaz a, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Ve Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet Sosyal Ve Kültürel Faaliyetler Dairesi Başkanı Muhitin Yılmaz, a emeği geçenlere, ayrıca Türk misafirperverliğinin inceliklerini sergileyerek bizlere kucak açan Konya İl Milli Eğitim Müdürü’nün şahsında tüm emeği geçenlere şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

ÖDÜLLER DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlemiş olduğu resim ve şiir yarışmasında okulumuz öğrencileri bir birincilik ve bir üçüncülük elde etti. Şiir dalında 4/C sınıfı öğrencisi Yaren KOCAGÖZ yazmış olduğu “Aydınlık Güneşim” adlı şiirle İl değerlendirme komisyonu tarafından birinciliğe layık görüldü. Resim dalında 4/C sınıfından Gözde CAN adlı öğrencimizde yapmış olduğu eseriyle il üçüncüsü oldu. Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda yapılan program sonundaödüller Ağrı Valisi Musa IŞIN ve Vali Yardımcısı Sedat İNCE tarafından verildi.

RESİM YARIŞMASINDA İKİNCİLİK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu Enerji Verimliliği Bilincini Artırmak ve Yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmasında okulumuz 3/B sınıfı öğrencisi Zeynep Karahamza ilk ikincisi oldu. Öğrencimiz Okul Müdürü İsmail Durak tarafından da ödüllendirildi.

ANLAMLI BİRİNCİLİK

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün Göç Konusunu çocukların gözünden nasıl anlaşıldığını ve yorumlandığını görmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlenen” Göç ve Göçmen Temalı” resim yarışmasında okulumuz 4/D sınıfı öğrencisi Nisa YILDIZ İl birincisi oldu.İl Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede il birincisi Öğrencimiz Nisa YILDIZ’ın eseri Ağrı ilini temsilen Ankara ya gönderildi.

İBRAHİM ÇEÇEN İLKOKULUNDA KAPALI HALI SAHA HEYACANI

Ağrı Valiliği tarafından okulumuz arka bahçesine yapımına başlanılan kapalı halı saha çalışmaları devam etmektedir. İdareci öğretmen ve öğrenciler tarafından çalışmalar mutlu ve heyecanlı takip edilmekte sahanın bitmesi sabırsızlıkla beklenmektedir. Okul Müdür Yardımcısı Murat AKHAN okulumuza Valiliğimiz tarafından yaptırılan halı sahanın çok isabetli olduğunu adeta okulun sosyal kültürel çalışmalarda lokomotifi olacağını açıkladı. AKHAN “Halı sahanın tamamlanması durumunda okulda gerçekleştirilmesi planlanan sosyal kültürel ve sportif çalışmaların tümünün bu sahada düzenlenecektir. Bunun da okuldaki eğitime önemli katkıları olacaktır. Bu vesile ile idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz adına sayın valimiz Musa IŞIN ‘a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin denetimi neticesinde Ağrı İbrahim Çeçen İlkokulu’na bu öğretim yılında da TEMİZ OKUL - SAĞLIKLI OKUL kapsamında beyaz bayrak verildi. Okul Müdürü İsmail DURAK eğitim kurumlarının en temiz yerler olması gerektiği bilinciyle tüm çalışanlar olarak temizliğe çok önem verdiklerini bunun neticesinde de 4 yıldır her sene okula beyaz bayrak verildiğini açıkladı.

İZCİLERİMİZ FULAR TAKTI

Okulumuz İzcilik kulübü tarafından yürütülen bir yıllık çalışma neticesinde İzcilere törenle fularları takıldı Okulumuz öğretmeni ve İl İzcilik Temsilcisi Recep Kasar yönetiminde yapılan törende, öğrenciler izcilik kıyafetlerini giyerek yemin ettiler. Grup lideri tarafından izci grupları tanıtıldı. Ardından Okul Müdürü İsmail Durak ve öğretmenler tarafından izcilere fularları takıldı. İzcilerin hazırlamış oldukları yumurta, halat çekme ve çuvalla koşu yarışmaları izleyicilerin beğenisini kazandı.

RESİM YARIŞMALARINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen tüm yarışmalarda okulumuz öğrencileri dereceye girmektedir. Belirli hafta ve günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ilkokullar arası resim yarışması düzenlenmektedir. Her tür yarışmalara katılmak için okulumuz idarecileri ve öğretmenleri gerekli hassasiyeti göstermektedirler. Öğrenciler tarafından yapılacak resimler için okul idaresi ,öğrencilere resim kağıtlarını vererek teşvik etmektedir. Öğretmenlerden oluşan seçici kurul tarafından resimler incelenerek dereceye giren resimler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilmektedir. Buna göre 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında il genelinde yapılan yarışmalarda alınan dereceler sırasıyla: SAKATLAR HAFTASI 4/E Sena GÖKDERE Birincilik Ödülü 10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA 2/C Arda KIZILKAYA Birincilik Ödülü, 4/D Ezgi Sena PAK Üçüncülük Ödülü 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ 2/C Arda KIZILKAYA Birincilik Ödülü VEREM SAVAŞ HAFTASI 4/D Helin AYDEMİR İkincilik Ödülü İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA 4/D Azra EDİ İkincilik Ödülü Yarışmalarda bizleri temsil ederek onurlandıran minik ressamlarımıza teşekkür ediyor, hepsine sevgilerimizi sunuyoruz.

AĞRI’NIN TURİZM DEĞERLERİ RESİM YARIŞMASINDA İKİNCİLİK

Ağrı’da Turizm Haftası dolayısıyla, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ağrı’nın Turizm Değerleri” adlı resim yarışmasında, okulumuz 2/C sınıfı öğrencisi Elif Yaren Aşıkoğlu ikinci oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, öğrencimize ödülü İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut verdi.

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYACANI

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyle Ağrı İbrahim Çeçen İlkokulu’nda öğrenciler karne almanın coşkusu ve heyecanını yaşadılar. Karne töreninde konuşan Okul Müdürü İsmail Durak, “Bir eğitim-öğretim dönemini daha geride bırakarak araştırmacı, sorgulayıcı, üretken, çağdaş düşünen, kendine güvenen, çevreye ve insana saygılı yetiştirildiklerine inandığımız, her biri geleceğin teminatı olan, başarıları ve olgun davranışları ile bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimizi, anne-baba ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi. Durak sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili öğrenciler, değerli anne-babalar, Tatil döneminde bu üç aylık süreyi sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirelim. Toplumumuzun değer yargılarını, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi tanıyalım. Gelecekten beklentilerimizi sözle değil, eylemle gerçekleştirme gayreti içinde olalım. Ben şu anda karşımda geleceğin mimarlarını, doktor ve mühendislerini, öğretmen ve sanatçılarını, çeşitli meslek sahiplerini, iş adamlarını görüyorum. Anne ve babalarının rolünü üstlenmiş büyükleri görüyorum. Seneler çabuk geçiyor ona göre projeler üretip, yol haritası çizelim”. Daha sonra öğrenciler adına bir konuşma yapan 4/D sınıfından Mustafa Berkay Doğan, kendilerine eğitim veren idareci ve öğretmenlerine, emeklerinden dolayı tüm öğrenci arkadaşları adına teşekkür etti. Karnelerin dağıtılmasının ardından çocuklarımız için güzel bir tatil dönemi de başlamış oldu.


İBRAHİM ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİMİZ RESİM YARIŞMASI BİRİNCİSİ

10 Kasım Atatürk’ ü Anma Haftası münasebetiyle okullararası düzenlenen yarışmada okulumuz öğrencisi il birincisi oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 74. yıl dönümü münasebetiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu 7/B Öğrencisi Cansel KAHRİMAN il birincisi oldu. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen 10 Kasım Anma törenlerinin ardından, öğrencimize ödülü Ağrı Vali Vekili Mehmet Gökhan ZENGIN tarafından verildi.

SBS’DE ÜSTÜN BAŞARI

2011-2012 Eğitim- Öğretim yılı sekizinci sınıflar arası yapılan SBS sınavında İbrahim Çeçen İlköğretim okulu büyük başarı elde etti Yapılan sınavda 450 ve yukarı puan alan 10 öğrencinin Ağrı Fen Lisesine, 6 öğrencimiz de 450 ve daha yuları puanla il dışındaki fen ve Anadolu liselerine kayıt yaptırmışlardır, 430 ve yukarı puan alan 9 öğrenci Ağrı Anadolu Öğretmen Lisesine, 3 öğrenci sağlık meslek lisesine , diğer tüm öğrencilerimiz de yüksek puanla öğrenci alan çeşitli Anadolu liselerine kayıt yaptırmışlardır. Okul Müdürü İsmail DURAK 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı SBS sınavında 8/ D sınıfı öğrencilerinden Beyza Aleyna AYAN’ ın 2 yanlışla 493 puan alarak bu yılın Ağrı birinciliğini paylaştığını ve ilin SBS ortalamasında da devlet okulları arasında ilk sırayı elde ettiğini açıkladı.

TEKVANDODA ALTIN MADALYA

13-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Iğdır ilinde düzenlenen Tekvando Müsabakalarında öğrencimiz Hümeyra SUNAL altın madalya kazandı. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Iğdır ilinde organize edilen “Dostluk Müsabakalarında” 33 kiloda Siyah Kuşakta olan İbrahim Çeçen İlkokulu 6/E sınıfı öğrencilerinden Hümeyra Sunal rakiplerini yenerek altın madalya kazanmıştır. Minik tekvandocuyu tebrik eden okul müdürü İsmail DURAK çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamını diledi. Durak SUNAL’ın yapacağı her türlü çalışmalarda okul idaresi olarak sürekli destekçisi olacaklarını da ifade etti.

OKULDA KUPA SEVİNCİ

Ağrı İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu Kız Voleybol Takımının Başarısı

İbrahim Çeçen Ortaokulu, Kız Voleybol Takımının il genelinde yapılan müsabakalarda üçüncü olarak almış oldukları kupanın sevincini yaşıyorlar. Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettikleri 2012-2013 Okul Sporları Kızlar Voleybol Müsabakalarında İbrahim Çeçen Ortaokulu Voleybol takımı çıkarmış olduğu başarılı maçlar sonunda İl üçüncüsü oldu. Kutlu Aktaş kapalı spor salonunda yapılan maçlar sonunda, İbrahim Çeçen Ortaokulu Voleybol takımı almış oldukları kupayı okul Müdürü İsmail DURAK’a teslim etmenin heyecanını yaşadılar.


İBRAHİM ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU’NDA KUPA SEVİNCİ

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettikleri 2011-2012 Okul Sporları Küçük Kızlar Voleybol Müsabakalarında İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu Voleybol takımı çıkarmış olduğu başarılı maçlar sonunda İl ikincisi oldu. İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu Voleybol takımı almış oldukları kupayı okul Müdürü İsmail Durak’a teslim etmenin heyecanını yaşadılar. Okul Müdürü İsmail Durak voleybol takımına teşekkür etti ve ‘‘Sporda derece almak çok önemli ancak öncelikle ahlaklı olmak kurallara uymak daha da önemlidir” dedi.

MASAL ANLATMA YARIŞMASI’NDA DERECE

Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birim tarafından Başlatılan ‘Masallarla Büyüyoruz’ projesi kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan yarışmada İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu öğrencisi Nazan Betül Kaçar anlatmış olduğu ‘Asker Kız’ adlı masalla gurubunda ikinci oldu.

SATRANÇ TURNUVASINDA İBRAHİM ÇEÇEN İLKÖĞRETİM OKULU İL İKİNCİSİ

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafındandüzenlenen Satranç turnuvasında İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu Satranç takımı il ikincisi oldu. Okul Müdürü İsmail Durak bu öğretim yılı içerisinde iki öğretmen tarafından ders dışı egzersiz çalışmaları yapıldığını bir taraftan öğrencilere satranç öğretildiği diğer taraftan da yarışmalara yoğun bir şekilde hazırlanıldığını belirterek yapılan yarışmada il ikincisi olan öğrencileri tebrik etti.

GALERİ