1. AĞRI TANITIM GÜNLERİ FUARI

1. AĞRI TANITIM GÜNLERİ FUARI

geri dön

IC Vakfı destekleri ile, Üniversitemiz Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 1. Ağrı Tanıtım Günlerine katıldı.

Etkinliğin açılışı Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur ÇALIK, Mustafa ATAŞ, Vedat DEMİRÖZ, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal ADAN, Ağrı Valisi Süleyman ELBAN, Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, milletvekilleri ve Ağrılı vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Rektörümüz Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT,  tanıtım günlerine katılan tüm kurumların stantlarını ziyaret etti.

Ankara’ da ilk kez düzenlenen Ağrı Tanıtım Günlerinde kentin kurum ve STK’ları ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden rektörümüz geçtiğimiz yıldan beri sağlamaya çalıştıkları şehir-üniversite bütünleşmesine bu etkinliğin çok olumlu yansımaları olacağını düşündüğünü belirtti.

Üniversite ile Ağrı’nın büyümesinin ve gelişmesinin doğrudan bağlantılı olduğunu ifade eden rektörümüz bu bakımdan ağrının doğal ve kültürel güzelliklerinin tanıtılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Ağrı’nın tanıtımıyla birlikte yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ve tercih dönemi öncesi Ankaralı ailelere ve öğrencilere üniversitemizin tanıtılmasının da değerli olduğunu söyleyen rektörümüz, önümüzdeki dönemlerde üniversitemizin tanıtım ve tercih fuarlarına katılacağını sözlerine ekledi.

GALERİ