YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZIN MESAJI

‏‏‏‏‏‏‏‏

Ayşe Günseli Çeçen
Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Gençler Merhaba,

Vakfımızın kurucusu ve IC Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Çeçen öğrenim yılları boyunca tahsilini tamamlamak için mücadele verdiği yıllarda, kendisi gibi zorluklarla okumaya çalışan gençlere ileride destek olmayı hayal etmiş ve daha sonra bu hayalini gerçeğe çevirmiştir.

1984 yılından bu yana, ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine düzenli olarak burs vermeye başlamış, bu yardımların hedef kitlesi genişledikçe de kurumsallaşma gereği duyarak, 2004 yılında İbrahim Çeçen Vakfı’nı kurmuştur.

Bizler de, ülkemizin eğitim ve sağlık sorunlarına çözüm üretecek, kültür ve refah düzeyini yükseltecek yenilikçi projeleri hayata geçirerek, toplumun her kesimini ve özellikle de gençleri destekleyici projelerle, ulusal ve uluslararası boyutta toplumumuzun kimliğini, farkındalığını, kültürel ve sanatsal anlayışını güçlendirmek ve yeni nesillere aktarmak bilinciyle görevimizi layıkıyla yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İzlediğimiz bu yolda sosyal sorumluluk bilinciyle vakfımız, genç nesillere daha iyi bir gelecek bırakma umudu ve hedefindedir.